Budowa hal

Zobacz nasze realizacje

zobacz


Pokrycia dachowe
Zduny

kontakt
Strona główna Budowa hal WYKONAWSTWO


WYKWALIFIKOWANE EKIPY MONTAŻOWE

 

Dysponujemy pięcioma doskonale przygotowanymi brygadami do montażu. Nasi pracownicy dbają nie tylko o najwyższą jakość i precyzję prac, ale również o zachowanie porządku. W procesach budowy hal wykorzystujemy własne specjalistyczne maszyny, pozwalające nam być niezależnym na każdym etapie budowy m.in.:

 

 • Dźwig budowlany ( wys. 20m, zasięg 22m ) - 1 sztuka
 • Ładowarki teleskopowe - 3 sztuki
 • Podnośniki nożycowe - 3 sztuki
 • Samochód Cieżarowy z naczepą - 1 sztuka
 • Specjalistyczne przyssawki do montażu płyt warstwowych, blach trapezowych - 1 sztuka

 
ETAPY BUDOWY HALI 1. Koncepcja

Wszystko zaczyna się od pomysłu. To klient wie jaki obiekt chciałby postawić, z naszej strony

staramy się z optymalizować rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, aby koszt wykonania był jak najmniejszy przy zachowaniu najwyższych standardów.

 1. Projektowanie

Przed przystąpieniem do wykonania projektu konstrukcji ustalamy szczegóły wykonawcze, aby jak najlepiej dopasować dany obiekt pod potrzeby Inwestora. Do wykonania projektu konstrukcyjnego potrzebujemy :

 • warunki zabudowy
 • badanie geotechniczne gruntu, które z optymalizuje koszty wykonania prawidłowych stóp fundamentowych

Dla wykonania projektu architektonicznego dodatkowo niezbędna jest mapa do celów projektowych i w niektórych przypadkach opinia środowiskowa.

 

 1. Prace ziemne i betoniarskie

Niezbędną częścią każdej nowo powstałej budowli jest solidny fundament. W większości przypadków wykonuje się stopy fundamentowe

połączone podwaliną zgodnie z wytycznymi projektanta. Na tym etapie również wykonuje się przepusty oraz inne potrzebne przejścia dla późniejszych ekip instalacyjnych. Po wykonaniu całego posadowienia przystępujemy do wylania posadzki zwanej potocznie „ chudziakiem”.

 

 1. Wykonanie konstrukcji

Kiedy już mamy gotowy projekt wykonawczy przystępujemy do prefabrykacji poszczególnych elementów na naszej spawalni przez wykwalifikowanych spawaczy zgodnie obowiązującymi normami. Po jej wykonaniu trafia do cynkowni lub  malarni w celu zabezpieczenia antykorozyjnego.

 

 1. Montaż konstrukcji

Ten etap rozpoczynamy przez naniesienie wymiarów i zatopienie kotew chemicznych bądź wykorzystany już wcześniej zalanych w fundamencie. Montaż poszczególnych elementów konstrukcji zaczyna się od słupów, a kończy na stężeniach  przy użyciu podnośników i dźwigów.

 

 1. Montaż obudowy

Obudowę rozpoczynamy od montaży płyt warstwowych czy blach trapezowych w zależności od przeznaczenia obiektu, kończąc na wykończeniu obróbkami blacharski ze szczególną dokładnością. Dysponujemy specjalistyczną przyssawką, która znacznie przyspiesza prace przy montażu obudowy jak i eliminuje możliwe uszkodzenia paneli czy blach.

 

 1. Posadzka

Mamy już obudowę  i szczelny dach to możemy przystąpić do wykonania właściwej posadzki. Na tym etapie nie jesteśmy już uzależnieni od warunków pogodowych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość wykonanych betonów

 

 1. Naświetla i bramy

Montaż świetlików kalenicowych czy połaciowych oraz bram i drzwi     możemy uznać za końcowy etap budowy obiektu. Naświetle kalenicowe lub połaciowe łukowe jest montowane z wielu elementów na miejscu, aby w pełni wykończyć jak i wyizolować mostki termiczne oraz z precyzją wykonać wszystkie uszczelnienia. Do montażu bram, drzwi jak i w niektórych przypadkach okien wykorzystujemy jako elementy wsporcze wcześniej przygotowaną konstrukcję.

 

 1. Prace instalacyjne

Mamy już gotowy obiekt i wtedy do prac monterskich mogą przystąpić

ekipy elektryków, hydraulików czy innych instalatorów zgodnie z wymaganiami Klienta.

 

 1. Odbiór

Budowę hali kończymy odbiorem końcowym w obecności inwestora oraz wykonawcy poszczególnych etapów.
Planujesz budowę hali?


Wypełnij nasz formularz a przygotujemy
dla Ciebie bezpłatną i niezobowiązującą wycenę Twojej inwestycji.

Formularz

Aktualności

17.12.2019
Świetą - godziny pracy

Informujemy o naszych godzinach pracy na najbliższe święta.

23.12 - otwarte.
więcej

Projektowanie, Produkcja, Montaż Hal Stalowych i Konstrukcji Stalowych. Zapewniamy Bezpłatna wycena, Doradztwo, Jakość potwierdzoną znakiem CE
biuro@stalmach.com.pl

+48 62 722 7902