Budowa hal

Zobacz nasze realizacje

zobacz


Pokrycia dachowe
Zduny

kontakt
Strona główna Budowa hal WYKONAWSTWO


WYKWALIFIKOWANE EKIPY MONTAŻOWE

 

Dysponujemy pięcioma doskonale przygotowanymi brygadami do montażu. Nasi pracownicy dbają nie tylko o najwyższą jakość i precyzję prac, ale również o zachowanie porządku. W procesach budowy hal wykorzystujemy własne specjalistyczne maszyny, pozwalające nam być niezależnym na każdym etapie budowy m.in.:

 

 • Ładowarki teleskopowe - 4 sztuki
 • Podnośniki nożycowe - 4 sztuki
 • Samochód Cieżarowy z naczepą - 1 sztuka
 • Specjalistyczne przyssawki do montażu płyt warstwowych, blach trapezowych - 1 sztuka


WŁAŚCIWY NADZÓR NAD WYKONYWANIMI ROBOTAMI
 
Wszystkie roboty wykonywane przez naszych pracowników są nadzorowane przez osoby posiadające odpowiedną wiedzę techniczną a także właściwe uprawnienia budowalne. Kontrola dokonywana przez naszych inżynierów budowy i osoby pełniące funkcje techniczne na budowie pozwala na uniknięcie błędów wykonawczych, właściwy postęp prac i zapewnia bezpieczeństwo zarówno Państwa, wszystkich uczestników procesu budowanego jak i naszych pracowników. Zaangażowanie osób z najwyższymi kwalifikacjami daje pewność że wykonane prace odpowiadają najwyższym standardom są zgodne z ustaleniami poczynionymi z Inwestorem, obowiązującymi przepisami i dokumentacją budowlaną.

ETAPY BUDOWY HALI

 1. Koncepcja

Wszystko zaczyna się od pomysłu. To klient wie jaki obiekt chciałby postawić, z naszej strony staramy się z optymalizować rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, aby koszt wykonania był jak najmniejszy przy zachowaniu najwyższych standardów i funkcjonalności.

 1. Projektowanie

Przed przystąpieniem do wykonania projektu konstrukcji ustalamy szczegóły wykonawcze, aby jak najlepiej dopasować dany obiekt pod potrzeby Inwestora. Do wykonania projektu konstrukcyjnego potrzebujemy :

 • warunki zabudowy które umożliwią zaprojektowanie budynku który będzie zgodny z przeznaczeniem danego terenu zarówno pod kątem funkcji jak i parametrów technicznych,
 • badanie geotechniczne gruntu, które pozwoli na właściwe określenie poziomu posadowienia budynku, sposobu fundamentowania i dalszą optymalizację fundamentów tak aby były odpowiednie do warunków ich pracy,

Dla wykonania projektu architektoniczno - budowalnego koniecznego do uzyskania pozwolenia na budowę dodatkowo niezbędna jest mapa do celów projektowych, uzgodnienia z właściwymi gestorami sieci i w niektórych przypadkach decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach.

 

 1. Prace ziemne i fundamentowe

Niezbędną częścią każdej nowo powstałej budowli jest solidny fundament. W większości przypadków przy budynkach magazynowych wykonujemy stopy fundamentowe połączone podwaliną zgodnie z wytycznymi projektanta. To już na tym etapie wykonujemy elementy instalacji odgromowej i wod-kan najczęściej układając docelowe ich elementy a w przypadkach szczególnych zastosowania znajdują przepusty umożliwiające w późniejszym czasie bez ingerencji w elementy konstrukcyjne wykonać instalację. Po wykonaniu robót żelbetowych związanych z fundamentami przystępujemy do wykonania podbudowy z kruszywa ułożenia instalacji pod posadzkowych i wylania warstwy betonu podkładowego posadzki zwanej potocznie „ chudziakiem”.

 

 1. Wykonanie konstrukcji

Kiedy już mamy gotowy projekt wykonawczy przystępujemy do prefabrykacji poszczególnych elementów konstrukcji stalowej na naszej spawalni przez wykwalifikowanych spawaczy zgodnie z obowiązującymi normami pod nadzorem uprawnionego Spawalnika. Po jej wykonaniu trafia do cynkowni lub malarni w celu zabezpieczenia antykorozyjnego.

 

 1. Montaż konstrukcji

Ten etap rozpoczynamy od naniesienia wymiarów i w przypadku braku wcześniej zabetonowanych w stopie fundamentowej marek stalowych zamontowania kotew chemicznych. Montaż poszczególnych elementów konstrukcji zaczynamy od słupów, następnie rygli i płatwi dachowych a kończymy na stężeniach. Roboty wykonujemy przy użyciu podnośników i dźwigów co zapewnia właściwe tempo prac i bezpieczeństwo wszystkich uczestników procesu budowlanego.

 

 1. Montaż obudowy

Obudowę rozpoczynamy od montaży płyt warstwowych czy blach trapezowych w zależności od przeznaczenia obiektu, kończąc na wykończeniu obróbkami blacharski ze szczególną dokładnością. Dysponujemy specjalistyczną przyssawką, która znacznie przyspiesza prace przy montażu obudowy jak i eliminuje możliwe uszkodzenia paneli czy blach.

 

 1. Posadzka

Mając już obudowę i szczelny dach możemy przystąpić do wykonania właściwej posadzki. Na tym etapie nie jesteśmy już uzależnieni od warunków pogodowych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość i trwałość wykonanej przez nas posadzki.

 

 1. Naświetla i bramy

Montaż świetlików kalenicowych czy połaciowych oraz bram i drzwi możemy uznać za końcowy etap budowy obiektu. Naświetle kalenicowe lub połaciowe łukowe jest montowane z wielu elementów na miejscu, aby w pełni wykończyć jak i wyizolować mostki termiczne oraz z precyzją wykonać wszystkie uszczelnienia. Do montażu bram, drzwi jak i w niektórych przypadkach okien wykorzystujemy jako elementy wsporcze wcześniej przygotowaną konstrukcję.

 

 1. Prace instalacyjne

Mamy już gotowy obiekt i wtedy do prac monterskich mogą przystąpić
ekipy elektryków, hydraulików czy innych instalatorów zgodnie z wymaganiami Klienta. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom podczas wcześniejszych etapów robót ekipy monterów korzystają z przepustów, uchwytów i otworów technologicznych co pozwala za bezproblemowy i szybki montaż elementów instalacji i wyposażenia budynku.

 

 1. Odbiór

Budowę hali kończymy odbiorem końcowym w obecności inwestora, osób pełniących funkcje techniczne na budowie oraz wykonawcy poszczególnych etapów. Przekazujemy informację i komplet dokumentacji powykonawczej niezbędnej do bezproblemowego użytkowania i obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń.
Planujesz budowę hali?


Wypełnij nasz formularz a przygotujemy
dla Ciebie bezpłatną i niezobowiązującą wycenę Twojej inwestycji.

Formularz

Aktualności

20.02.2020
Praca - Projektant Konstrukcji Stalowych

W związku z rozwojem naszej Firmy obecnie rekrutujemy na stanowisko:

..


więcej
Projektowanie, Produkcja, Montaż Hal Stalowych i Konstrukcji Stalowych. Zapewniamy Bezpłatna wycena, Doradztwo, Jakość potwierdzoną znakiem CE
biuro@stalmach.com.pl

+48 62 722 7902