Planujesz
budowę hali?
Zobacz nasze
realizacje!
Wszystkie roboty wykonywane przez naszych pracowników są nadzorowane przez osoby posiadające odpowiedną wiedzę techniczną a także właściwe uprawnienia budowalne.
Kontrola dokonywana przez naszych inżynierów budowy i osoby pełniące funkcje techniczne na budowie pozwala na uniknięcie błędów wykonawczych, właściwy postęp prac i zapewnia bezpieczeństwo zarówno Państwa, wszystkich uczestników procesu budowanego jak i naszych pracowników.
Zaangażowanie osób z najwyższymi kwalifikacjami daje pewność że wykonane prace odpowiadają najwyższym standardom są zgodne z ustaleniami poczynionymi z Inwestorem, obowiązującymi przepisami i dokumentacją budowlaną.
Wszystko zaczyna się od pomysłu. To klient wie jaki obiekt chciałby postawić, z naszej strony staramy się z optymalizować rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, aby koszt wykonania był jak najmniejszy przy zachowaniu najwyższych standardów i funkcjonalności.
Przed przystąpieniem do wykonania projektu konstrukcji ustalamy szczegóły wykonawcze, aby jak najlepiej dopasować dany obiekt pod potrzeby Inwestora. Do wykonania projektu konstrukcyjnego potrzebujemy :
Dla wykonania projektu architektoniczno – budowalnego koniecznego do uzyskania pozwolenia na budowę dodatkowo niezbędna jest mapa do celów projektowych, uzgodnienia z właściwymi gestorami sieci i w niektórych przypadkach decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach.
Niezbędną częścią każdej nowo powstałej budowli jest solidny fundament. W większości przypadków przy budynkach magazynowych wykonujemy stopy fundamentowe połączone podwaliną zgodnie z wytycznymi projektanta.
To już na tym etapie wykonujemy elementy instalacji odgromowej i wod-kan najczęściej układając docelowe ich elementy a w przypadkach szczególnych zastosowania znajdują przepusty umożliwiające w późniejszym czasie bez ingerencji w elementy konstrukcyjne wykonać instalację.
Po wykonaniu robót żelbetowych związanych z fundamentami przystępujemy do wykonania podbudowy z kruszywa ułożenia instalacji pod posadzkowych i wylania warstwy betonu podkładowego posadzki zwanej potocznie „ chudziakiem”.
Kiedy już mamy gotowy projekt wykonawczy przystępujemy do prefabrykacji poszczególnych elementów konstrukcji stalowej na naszej spawalni przez wykwalifikowanych spawaczy zgodnie z obowiązującymi normami pod nadzorem uprawnionego Spawalnika. Po jej wykonaniu trafia do cynkowni lub malarni w celu zabezpieczenia antykorozyjnego.
Ten etap rozpoczynamy od naniesienia wymiarów i w przypadku braku wcześniej zabetonowanych w stopie fundamentowej marek stalowych zamontowania kotew chemicznych. Montaż poszczególnych elementów konstrukcji zaczynamy od słupów, następnie rygli i płatwi dachowych a kończymy na stężeniach. Roboty wykonujemy przy użyciu podnośników i dźwigów co zapewnia właściwe tempo prac i bezpieczeństwo wszystkich uczestników procesu budowlanego.
Obudowę rozpoczynamy od montaży płyt warstwowych czy blach trapezowych w zależności od przeznaczenia obiektu, kończąc na wykończeniu obróbkami blacharski ze szczególną dokładnością. Dysponujemy specjalistyczną przyssawką, która znacznie przyspiesza prace przy montażu obudowy jak i eliminuje możliwe uszkodzenia paneli czy blach.
Mając już obudowę i szczelny dach możemy przystąpić do wykonania właściwej posadzki. Na tym etapie nie jesteśmy już uzależnieni od warunków pogodowych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość i trwałość wykonanej przez nas posadzki.
Montaż świetlików kalenicowych czy połaciowych oraz bram i drzwi możemy uznać za końcowy etap budowy obiektu. Naświetle kalenicowe lub połaciowe łukowe jest montowane z wielu elementów na miejscu, aby w pełni wykończyć jak i wyizolować mostki termiczne oraz z precyzją wykonać wszystkie uszczelnienia. Do montażu bram, drzwi jak i w niektórych przypadkach okien wykorzystujemy jako elementy wsporcze wcześniej przygotowaną konstrukcję.
Mamy już gotowy obiekt i wtedy do prac monterskich mogą przystąpić
ekipy elektryków, hydraulików czy innych instalatorów zgodnie z wymaganiami Klienta. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom podczas wcześniejszych etapów robót ekipy monterów korzystają z przepustów, uchwytów i otworów technologicznych co pozwala za bezproblemowy i szybki montaż elementów instalacji i wyposażenia budynku.
Budowę hali kończymy odbiorem końcowym w obecności inwestora, osób pełniących funkcje techniczne na budowie oraz wykonawcy poszczególnych etapów. Przekazujemy informację i komplet dokumentacji powykonawczej niezbędnej do bezproblemowego użytkowania i obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi naszymi artykułami
odnośnie budowy hali stalowej.
Dziękujemy za zaufanie!