logo

Planujesz
budowę hali?

Formularz

Zobacz nasze
realizacje!

Realizacje

Poznaj 5 zalet hal stalowych

Konstrukcje stalowe i ich nie ograniczone możliwości

 

Hale o konstrukcji stalowej mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i gospodarki – od rolnictwa poprzez produkcję i usługi, aż po powierzchnie magazynowe i sportowo-rekreacyjne. Przedsiębiorcy wielu branż coraz chętniej inwestują więc właśnie w hale stalowe, które stopniowo wypierają budynki murowane.

Stalowe hale bez wątpienia posiadają wiele walorów użytkowych, dzięki którym możliwe jest ich proste zaadaptowanie do bardzo różnych zastosowań. Rozległe możliwości wykorzystania hal stalowych w wielu branżach to jednak niejedyna zaleta tego typu konstrukcji.

Poznaj unikalne cechy hal stalowych.


 

1. Szybkość Budowy

 

Zdecydowaną zaletą hal stalowych jest fakt, że konstrukcje można wznosić praktycznie przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. W porównaniu do tradycyjnych hal murowanych, których budowa uzależniona jest w dużej mierze od temperatury powietrza, zapewniają więc znaczną oszczędność czasu. Hale stalowe wykonane są z kształtowników stalowych projektowanych przy wykorzystaniu metod obliczeniowych, które dają możliwość optymalnego doboru przekrojów. To sprawia, że do budowy hali stalowej wykorzystujemy ilość stali adekwatną do przeznaczenia i potrzebnej wytrzymałości. Taki dobór elementów i ustroju nośnego hali stalowej powoduje nie tylko przyspieszenie montażu z uwagi na właściwą ilość materiału, ale także pozwala na dobór najlepszego sposobu posadowienia budynku. Wszystkie elementy hal ze stali są prefabrykowane, a na miejscu wykonywane są jedynie prace montażowe, co również ma wpływ na czas powstawania budynku.

2. Niższe koszty

Dla każdego przedsiębiorcy duże znaczenie ma nie tylko czas budowy hali, ale – oczywiście – również koszty realizacji tej inwestycji. W przypadku hal stalowych cena jest zauważalnie niższa z wielu powodów – m.in. dlatego, że elementy konstrukcyjne są znacznie lżejsze i powtarzalne co ma wpływ na przykład na koszty ich transportu. Dodatkowo hala stalowa jest gotowa do użytku praktycznie od razu po zakończeniu budowy, co również ma znaczenie dla przedsiębiorców.

3. Walory Estetyczne

Hale stalowe przez część osób wciąż uważane są za brzydkie i toporne, a do tego prowizoryczne. Tymczasem, dzięki stale rozwijanej technologii produkcji oraz zastosowaniu innowacyjnych materiałów, nowoczesne hale ze stali to budynki nie tylko trwałe i solidne, ale również o wysokich walorach estetycznych. Wszechstronna kompatybilność rozwiązań i możliwość montażu wielu różnych systemów np. elewacji czy stolarki, powoduje, że możliwości personalizacji i dopasowania hali do indywidualnych wymagań klienta są nieograniczone. Taką halę stalową bez trudu można wkomponować w istniejącą infrastrukturę, tworząc wrażenie spójnej przestrzeni.

4. Łatwa modyfikacja i rozbudowa

Hale stalowe, zwłaszcza systemowe, dają ogromne możliwości modyfikacji, co umożliwia dynamiczne dostosowanie się do zmian w zakresie prowadzonej działalności. Co równie ważne, modułowa budowa hal nie generuje znacznych kosztów w przypadku rozbudowy, a znaczna część użytych elementów nadaje się do ponownego zastosowania.

5. Personalizacja projektu

Korzystając z usług profesjonalnej, doświadczonej firmy specjalizującej się w budowie hal stalowych, możemy być pewni, że nasz projekt będzie całkowicie dostosowany do naszych potrzeb i założonych dla budynku zastosowań. Proces personalizacji hali stalowej rozpoczyna się już w momencie tworzenia projektu, poprzez optymalizację rozwiązań technologicznych, prefabrykację poszczególnych elementów oraz montaż hali zgodnie z założonymi wytycznymi.

Podsumowując walory

 

Oczywiście, to nie wszystkie zalety hal stalowych. Nie sposób nie wspomnieć, że budynki tego rodzaju są również bardzo wytrzymałe oraz funkcjonalne, a w razie zmiany profilu działalności, konieczności zmiany miejsca jej prowadzenia czy nawet zamknięcia, można je stosunkowo łatwo i tanio zdemontować. Dzięki dopasowaniu wszystkich elementów hal do wymiarów transportowych można je bez problemu przewieźć i wybudować w innym miejscu.

Jak widać, hale ze stali rzeczywiście posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet, które przemawiają na korzyść inwestowania właśnie w takie powierzchnie. Nie dziwi więc, że z każdym rokiem zyskują na popularności – zwłaszcza, że technologia ich produkcji zapewnia trwałość, bezpieczeństwo i bezproblemowe użytkowanie przez długie lata.

Jeżeli jesteś zainteresowany budową hali stalowej, zapraszamy do kontaktu.

Stalmach Marek Machowski
E-mail: biuro@stalmach.com.pl
Telefon: +48 62 722 79 02

Planujesz budowę hali?

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi naszymi artykułami

odnośnie budowy hali stalowej.

Poradnik Inwestora

Bądź z nami na bieżąco

Jeżeli chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach, brać udział w konkursach jak i obserwować nasze materiały filmowe – zapraszamy do polubienia naszych social media!

Klienci, Partnerzy o Nas:

Dziękujemy za zaufanie!

“Wszystkie prace wykonane przez w/w firmę nie budzą zastrzeżeń, odznaczają się wysoką jakością i terminowością! Prace wykonywane są z zachowaniem wszystkich wymogów technologicznych oraz zgodnie z sztuką budowlaną.”

Firma Tomar – Maszyny Budowlane

„Z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Pana Marka Machowskiego jako solidnego partnera inwestycyjnego, charakteryzującego się przy tym bogatym doświadczeniem, rzetelnością i sumiennością.”

Stanisław Rembisz – właściciel firmy Kobex

“Współpraca z firmą Stalmach układała się prawidłowo i z całą pewnością możemy polecić ją jako solidne przedsiębiorstwo, które gwarantuje wysoką jakość wykonywanych robót budowlanych.”

Przemysław Banaszak – właściciel firmy FTB