Planujesz
budowę hali?
Zobacz nasze
realizacje!
Nowoczesne hale stalowe mają bardzo szerokie zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach gospodarki.
Są wykorzystywane jako obiekty wystawiennicze i handlowo-usługowe, jako przestrzeń magazynowa, hale warsztatowe czy produkcyjne. Od lat ich wielofunkcyjność, ergonomia i bezpieczeństwo są również doceniane w rolnictwie.
Rolnictwo 21 wieku.
Współczesne rolnictwo opiera się w znacznej mierze nie na niewielkich rodzinnych gospodarstwach, ale na ogromnych przestrzeniach uprawnych, liczących setki sztuk stadach trzody chlewnej i wielotysięcznych fermach drobiu. Do prowadzenia takiego gospodarstwa niezbędne są nie tylko zaawansowane maszyny rolnicze i nowoczesne urządzenia, ale też odpowiednio zorganizowana przestrzeń, obejmująca m.in. odpowiednio sprofilowane i dostosowane do potrzeb produkcji budynki gospodarcze. Wszystkie te wymagania spełniają nowoczesne hale stalowe.
Hale stalowe w rolnictwie coraz częściej zastępują obiekty murowane. Ma na to wpływ wiele czynników, w tym znacznie krótszy czas budowy hali stalowej oraz możliwość późniejszej modyfikacji i rozbudowy, co dla wielu inwestorów ma duże znaczenie w dobie szybko zmieniających się potrzeb. Stosunkowo krótki czas budowy sprawia, że budynek szybciej może być oddany do użytkowania, a co za tym idzie – umożliwia on bardziej dynamiczny rozwój i modernizację gospodarstwa.
Nie bez znaczenia są też koszty – budowa nowoczesnej hali stalowej z elementów prefabrykowanych w porównaniu do tradycyjnego budynku murowanego wymaga mniejszych nakładów inwestycyjnych, w dłuższej perspektywie jest też tańsza jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Dzięki temu hale stalowe dla rolnictwa są bardziej dostępne, a więc i coraz chętniej wybierane – m.in. właśnie ze względu na kwestie ekonomiczne i funkcjonalne.
Stalowe hale rolnicze cechują się dużą wszechstronnością z uwagi na sposób ich wykonania, ustrój konstrukcyjny i rodzaje możliwych do zastosowania powłok zabezpieczających. Na temat możliwych powłok zabezpieczających i sensu cynkowania przeczytasz w naszym artykule. Dzięki powyższym cechą hale stalowe mogą służyć jako chlewnie, kurniki, obory czy inne budynki inwentarskie.
Ale nie tylko – hale stalowe w rolnictwie mają też zastosowanie jako przestrzeń magazynowa dla przechowywania płodów rolnych (np. nowoczesne suszarnie do ziarna) czy wiaty dla pojazdów i maszyn rolniczych. Nowoczesne technologie wykorzystywane podczas budowy hal stalowych sprawiają, że wachlarz ich zastosowań w rolnictwie jest właściwie nieograniczony.
Niezależnie od przeznaczenia hali stalowej w rolnictwie, elastyczne technologie produkcji umożliwiają precyzyjne dostosowanie budynku do potrzeb inwestora.
Budynki inwentarskie profiluje się pod kątem zrównoważonego chowu żywego inwentarza i jego potrzeb, a także specyfiki danego gospodarstwa – na etapie projektu uwzględniamy m.in., czy hala będzie przeznaczona do chowu wolnostanowiskowego czy metodycznie uporządkowanego oraz opracowujemy najbardziej optymalne rozwiązania dotyczące codziennej eksploatacji budynku, takie jak obieg powietrza. Ta kwestia ma też duże znaczenie w przypadku nowoczesnych kurników, gdzie utrzymanie odpowiedniej higieny jest niezbędne dla skutecznej i efektywnej hodowli drobiu.
Również stalowe hale rolnicze o przeznaczeniu magazynowym dają ogromne możliwości dostosowania ich do potrzeb inwestora – niezależnie od tego, czy chodzi o przechowywanie płodów rolnych, powierzchnię magazynową dla pasz czy wiaty dla maszyn rolniczych.
Nowoczesne hale magazynowe zapewniają odpowiednie warunki przechowywania, co wydłuża trwałość zarówno przeznaczonych do sprzedaży płodów rolnych, jak i zwiększa żywotność maszyn rolniczych.
Mając powyższe na uwadze nietrudno zrozumieć, dlaczego ale stalowe w rolnictwie to inwestycja coraz chętniej i częściej wybierana. Inwestując w innowacyjne rozwiązania możemy skutecznie zwiększać wydajność pracy, a więc i zwiększać konkurencyjność gospodarstwa, co ma bezpośrednie przełożenie na wyższe zyski.
Jeżeli szukasz sprawdzonego oraz doświadczonego wykonawcy wykorzystującego nowoczesne techniki budownictwa w rolnictwie, zapraszamy do kontaktu.
Stalmach Marek Machowski
E-mail: biuro@stalmach.com.pl
Telefon: +48 62 722 79 02
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi naszymi artykułami
odnośnie budowy hali stalowej.
Dziękujemy za zaufanie!