logo

Inne obiekty

Spełniamy Państwa unikalne

oczekiwania

Nowoczesne hale stalowe mogą mieć dziesiątki różnych zastosowań. Będąc doświadczoną firmą, specjalizującą się w projektowaniu i budowie obiektów ze stali dla różnych gałęzi gospodarki i przemysłu, możemy przygotować dla Państwa budynek o dowolnym przeznaczeniu, spełniający precyzyjnie Państwa oczekiwania.

Wiele możliwości hal stalowych

 

Hale ze stali są najczęściej wykorzystywane jako budynki o charakterze magazynowym czy produkcyjnym, jako centra logistyczne czy przeładunkowe lub jako inne obiekty przemysłowe. Duże jest także ich znaczenie w nowoczesnym rolnictwie – dzięki szeroki możliwościom adaptacyjnym konstrukcji i zastosowanym technologiom hale stalowe mogą być chlewniami czy kurnikami, magazynami na zboże i pasze czy chłodniami.

 

Na tym jednak możliwości stalowych hal się nie kończą.

Nowoczesne budynki ze stali z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako:

  • Obiekty usługowe – komercyjne hale stalowe to na ogół złożone obiekty, które w obrębie jednego obiektu często łączą różne wymagania, dotyczące składowania towarów, ekspozycji, obsługi klienta czy określonych prac, wymagających dostępu do konkretnych rozwiązań technologicznych, wynikających ze specyfiki prowadzonej działalności usługowej (np. instalacje teleinformatyczne, odciągi spalin, odpowiednie wyposażenie sprzętowe). Przykładem wykorzystania hal stalowych w charakterze budynków usługowych są np. salony sprzedaży, hurtownie, stacje obsługi i kontroli pojazdów czy warsztaty. Ze względu na specyfikę takich zastosowań, stalowe hale usługowe muszą łączyć w sobie przemyślane rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne z nowoczesnością i wysoką estetyką, zapewniającą duży komfort użytkowania.
  • Centra handlowe – to specyficzny rodzaj obiektów usługowych, który wymaga połączenia różnych przestrzeni – stref gastronomicznych, magazynów i pomieszczeń chłodniczych, przestrzeni użytkowej i ekspozycyjnej. Te wymagania, podobnie jak w przypadku innych stalowych hal usługowych, mogą być spełnione dzięki zastosowaniu modułowej organizacji wnętrza (m.in. podział na stoiska i boksy o zróżnicowanej powierzchni). Wykorzystanie hal stalowych w tej gałęzi gospodarki nie ogranicza się do wielobranżowych centrów handlowych, ale obejmuje bardzo szerokie spektrum przestrzeni sprzedażowej – zarówno pojedyncze sklepy, jak i wielkopowierzchniowe markety różnego rodzaju (m.in. sklepy meblowe, sprzedaż materiałów budowlanych). Stalowe hale sprzedażowe, zależnie od ich przeznaczenia, można dostosować do zapotrzebowania danej branży dzięki wykorzystaniu odpowiednich projektów, konstrukcji i materiałów.
  • Hale biurowe – przestrzeń biurowa może stanowić wydzieloną część w obrębie hali o innym przeznaczeniu (np. produkcyjnej, usługowej), jednak wiele firm ma również potrzebę posiadania wydzielonych budynków o charakterze biurowo-administracyjnym (jedno- lub wielokondygnacyjnych). Hale stalowe są doskonałym rozwiązaniem o przeznaczeniu biurowym ze względu na łatwą modyfikację przestrzeni wewnętrznej zależnie od zmieniających się potrzeb. Takie budynki muszą spełniać szereg określonych kryteriów m.in. dotyczących dostępu do oświetlenia naturalnego i sztucznego, komfort termiczny i parametry akustyczne, duże znaczenie mają także ich walory reprezentatywne i estetyczne.
  • Obiekty sportowe – budowa w pełni funkcjonalnej hali o przeznaczeniu sportowej wymaga opracowania precyzyjnego planu, który będzie uwzględniał wszystkie wymagania, stawiane tego rodzaju budynkom i dotyczące m.in. trwałości konstrukcji, izolacji termicznej, infrastruktury sanitarnej czy parametrów użytkowania przestrzeni wewnątrz budynku. Hale sportowe o przeznaczeniu sportowym w których doskonale sprawdzą się konstrukcje stalowe to na przykład korty do tenisa, kryte pływalnie i lodowiska, miejskie hale sportowe i stadiony piłkarskie.
  • Hale widowiskowe lub wystawiennicze – wymagające najczęściej zastosowania nowoczesnych rozwiązań koncepcyjnych i architektonicznych dla jak najlepszego połączenia pełnej funkcjonalności z wysoką estetyką obiektu. Istotne jest również uzyskanie dużych rozpiętości hali bez konieczności stosowania podpór wewnętrznych. W przypadku tego rodzaju budynków duże znaczenie ma nie tylko funkcjonalny projekt, ale również umiejscowienie hali – istotny jest łatwy dostęp do infrastruktury komunikacyjnej czy duża przestrzeń parkingowa przed halą.

Wytrzymałe hale stalowe

 

To oczywiście tylko część propozycji wykorzystania obiektów stalowych w różnych gałęziach przemysłu i gospodarki. Takie budynki mogą być też z powodzeniem wykorzystywane jako sortownie odpadów i kompostownie, hangary lotnicze, hale do przetwórstwa żywności czy garaże o różnej wielkości.

 

Tak szeroki zakres wykorzystania nowoczesnych hal stalowych wynika z łatwości ich dostosowywania do wymaganych kryteriów – zarówno jeśli chodzi o kubaturę, jak i poszczególne parametry konstrukcyjne. Hale stalowe mogą mieć bardzo różną wielkość, a ograniczenie do minimum wsporników wewnętrznych daje możliwość optymalnego wykorzystania powierzchni wewnętrznej, która dodatkowo w prosty sposób może być dzielona na poszczególne strefy czy pomieszczenia.

 

W przypadku każdego rodzaju nowoczesnej hali stalowej podstawowym kryterium jest dla nas bezpieczeństwo i pełna funkcjonalność konstrukcji. Korzystamy z materiałów najwyższej jakości, posiadających odpowiednie certyfikaty i atesty, umożliwiające uzyskanie określonych parametrów obiektu. Nasi doświadczeni inżynierowie oraz wykwalifikowane ekipy monterskie dbają, by na każdym etapie prace były prowadzone z maksymalną starannością, gwarantując wytrzymałość i bezawaryjne użytkowanie hal stalowych niezależnie od ich przeznaczenia.

 

Niewątpliwą zaletą hal stalowych i jednocześnie ich istotną przewagą nad tradycyjnym budownictwem murowanym jest szybki czas wznoszenia konstrukcji oraz niższe koszty budowy. Ma to ogromne znaczenie w każdej gałęzi gospodarki, dlatego nowoczesne hale ze stali są coraz chętniej wykorzystywane przez wszystkie branże. Stalmach jako doświadczona firma może Państwu zaoferować precyzyjne dostosowanie hali stalowej do potrzeb inwestora, bazując na sprawdzonych rozwiązaniach.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami, zapraszamy do kontaktu

Stalmach Marek Machowski
E-mail: biuro@stalmach.com.pl
Telefon: +48 62 722 79 02

Od czego zacząć, przy budowie hali?

Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji? rodzaje bram przemysłowych? role i zadania kierownika budowy? na te oraz wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź na naszej stronie!

Sprawdź nasz poradnik inwestora

Poradnik Inwestora

Energia na twoje hali!

W naszej ofercie znajduje się montaż paneli fotowoltaicznych na dachu hali. Własna farma fotowoltaiczna to znaczne oszczędności w utrzymaniu obiektu, a także własne źródło ekologicznej energii.

Sprawdź naszą ofertę.

Fotowoltaika

Klienci, Partnerzy o Nas:

Dziękujemy za zaufanie!

“Wszystkie prace wykonane przez w/w firmę nie budzą zastrzeżeń, odznaczają się wysoką jakością i terminowością! Prace wykonywane są z zachowaniem wszystkich wymogów technologicznych oraz zgodnie z sztuką budowlaną.”

Firma Tomar – Maszyny Budowlane

„Z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Pana Marka Machowskiego jako solidnego partnera inwestycyjnego, charakteryzującego się przy tym bogatym doświadczeniem, rzetelnością i sumiennością.”

Stanisław Rembisz – właściciel firmy Kobex

“Współpraca z firmą Stalmach układała się prawidłowo i z całą pewnością możemy polecić ją jako solidne przedsiębiorstwo, które gwarantuje wysoką jakość wykonywanych robót budowlanych.”

Przemysław Banaszak – właściciel firmy FTB